Oświadczenie

Druhny i Druhowie, Koleżanki i Koledzy, Szanowni Państwo!

 

Z przykrością informujemy, że wczoraj wieczorem, 8 lutego 2016 roku, wybuchł pożar w budynku naszej bazy turystycznej – Chaty na Sokołówce.

Chata uległa prawie całkowitemu zniszczeniu. Przy gaszeniu pożaru poszkodowany został jeden z naszych harcerzy, pełniący funkcję przybocznego, pełnoletni członek kadry naszego Szczepu. Jego stan jest dobry i jest pod dobrą opieką. Pozostali nasi harcerze uczestniczący w wyjeździe w czasie pożaru wracali z gór, dotarli do Chaty dopiero wtedy, gdy trwała już akcja gaśnicza.

Chatę użytkowaliśmy przez ponad trzydzieści lat. Pożar Chaty to ogromny cios dla całego naszego środowiska. Wiele pokoleń harcerzy Pomarańczarni wkładało w Chatę swoją pracę i serce. Sokołówka to nasze wspomnienia i myśli, to część nas.

Przy tej smutnej okazji chcemy podziękować tym, którzy nam pomogli. Dziękujemy strażakom, ratownikom medycznym, policjantom, pracownikom Lasów Państwowych, załodze pogotowia energetycznego. Serdeczne Bóg zapłać Ojcom Sercanom z Sokołówki, którzy udzielili noclegu naszym harcerzom, serdeczne podziękowania Panu Burmistrzowi Polanicy Zdrój, który zapewnił nam noclegi w jednej polanickich szkół, aż do końca zimowiska.

Dziękujemy też wszystkim, którzy przez cały dzisiejszy trudny dzień kontaktowali się z nami z wyrazami wsparcia i deklaracjami pomocy.

Będziemy wydawać kolejne komunikaty w tej sprawie. Co do przyczyn pożaru – nie znamy ich w tej chwili, badania prowadzi Straż Pożarna, będziemy o tym informować.

Jesteśmy pewni, że ta trudna próba nie załamie ducha naszego środowiska, będziemy dalej iść pomarańczowym szlakiem, szlakiem naszych poprzedników.

Czuwaj!

Zarząd Harcerskiej Fundacji Turystycznej „Pomarańczarni”

Komenda Szczepu 23 WDHiZ „Pomarańczarnia”

 

Polanica Zdrój, 9 lutego 2016 roku